Holdingzedeler Ayaga Kalkiyor Kombassan Yimpas Slim Jetpa Holding
Degerli site ziyaretcileri. Sitemizi ziyaret ettiginiz icin tesekkür ederiz. Bu sitemizin hedefi Magdurlari bilgilendirmek ve tek güc haline getirmektir. Sitemizin hedefine ulasmasi icin sizlerin bu sitemizi herkese tanitmasindan gecer. Yardimlariniz görüslerinizi bekliyoruz. Saygilarimla Admin

ATO ÜYELERİ DE İSLAMİ HOLDİNG MAĞDURU

Nach unten

ATO ÜYELERİ DE İSLAMİ HOLDİNG MAĞDURU

Beitrag  Admin am Sa Aug 27, 2011 6:41 am


Bazı girişimcilerce holding adı altında gerçekleştirilen izinsiz halka arz yoluyla tasarruf sahiplerinin mağduriyetine yol açılmasının neden ve sonuçları ile bu süreçte SPK'nın sorumluluğunun belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, ATO Başkanı Sinan Aygün'ü dinledi. Bir saat komisyonda kalan Sinan Aygün çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, kamuoyunda holding tabir edilen ve vatandaşın iyi niyetinden yararlanarak ortaklık hissesi dağıtan kuruluşlarla ilgili bilgi vermek üzere komisyona geldiğini ifade etti. Bu holdinglerle ilgili ATO üyelerinin de sıkıntısı bulunduğuna işaret eden Aygün, bu holdinglere mal veren çok sayıda şirket, tüccar ve sanayicinin sıkıntıya düştüğünü bildirdi. Bu holdinglere inanan vatandaşın ve bu holdinglere mal verenlerin içine düştüğü sıkıntılar bulunduğunu dile getiren Aygün, "Biz, bunların marketlerine, işyerlerine malzemeyi veriyoruz. Aradan üç gün geçiyor bize ödemeleri gereken parayı ödemiyorlar. Daha sonra paramız bitti diyorlar ve üyelerimiz mağdur oluyor" diye konuştu.

Bu holdinglerin sadece iyi niyetli, dini amaçlı, dini istismar ederek vatandaştan para toplamadığını, aynı zamanda piyasada tüccar ve sanayicileri sıkıntıya soktuğunu komisyona anlattığını dile getiren Aygün, üyelerin sayısı ve parasal kayıpları konusunda ise ellerinde net bir rakam olmadığını söyledi. Ankara'da söz konusu holdinglere mal verdiği için mağdur olan yüzlerce üye bulunduğunu kaydeden Aygün, "Almanya'da mağdurlar varsa, Ankara'da da mağdur bir grup var" dedi.

Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 28
Anmeldedatum : 21.05.11
Alter : 48
Ort : Almanya

Benutzerprofil anzeigen http://holdingzedeler.aktiv-forum.com

Nach oben Nach unten

Nach oben


 
Befugnisse in diesem Forum
Sie können in diesem Forum nicht antworten