Holdingzedeler Ayaga Kalkiyor Kombassan Yimpas Slim Jetpa Holding
Degerli site ziyaretcileri. Sitemizi ziyaret ettiginiz icin tesekkür ederiz. Bu sitemizin hedefi Magdurlari bilgilendirmek ve tek güc haline getirmektir. Sitemizin hedefine ulasmasi icin sizlerin bu sitemizi herkese tanitmasindan gecer. Yardimlariniz görüslerinizi bekliyoruz. Saygilarimla Admin

Silm Holding mağdurlarına iyi haber

Nach unten

Silm Holding mağdurlarına iyi haber

Beitrag  Admin am Fr Mai 27, 2011 8:01 pm

Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi, yüksek kar payı vaadiyle para toplayan Silm Holding hakkında Wuppertal Eyalet Mahkemesi'nde alınan, "Ana paranın faizi ile birlikte davacıya ödenmesi” şeklindeki kararı onadı.

Avukat Ümit Akça

Almanya'da Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi, binlerce Türk’ü yüksek kar payı vaadiyle mağdur eden Silm Holding hakkındaki, Wuppertal Eyalet Mahkemesi tarafından alınan "Ana paranın faizi ile birlikte davacıya ödenmesi” şeklindeki kararı onadı. Davanın avukatları Ümit Akça ve Özkan Arıkan, Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi'nin verdiği kararın Almanya'nın diğer bölge mahkemelerinde açılmış olan benzer davalar için de emsal teşkil ettiğini söylediler.
Oyalayınca mahkemeye verdi

Remscheid’da yaşayan müvekkillerinin 1999 yılında merkezi İstanbul’da olan Silm Yatırım Holding A.Ş.’ye 19 bin 900 Mark yatırdığını belirten avukat Ümit Akça ve Özkan Arıkan dava ile ilgili şu bilgileri verdiler: "Müvekkilimiz 2003 yılında parasını Slim Holding'den geri istemiş. Silm Holding yetkilileri müvekkillimin talepleri yerine getirmeyerek, 'bugün- yarın' diye oyalamaya başlayınca, 2004 yılında Wuppertal Eyalet Mahkemesi'nde dava açtık. Alman mahkemesinin kararına göre Silm Holding Alman Sermaye Piyasası Kurulu'ndan izin almadan şirket senetlerini satışa sunduğu için Alman Sermaye Piyasası Kanunu'na aykırı olarak para toplamıştır. Bu nedenle parayı geri ödemesi gerekmektedir."

Diğer davaların önü açıldı

Karara itiraz eden Silm Holding'in alınan kararla ana parayı faizi ile birlikte ödemeye mahkum olduğunu belirten avukatlar Akça ve Arıkan, Silm Holding’in avukatının kararı Düsseldorf Eyalet Yüksek Mahkemesi'ne göndermesinin de bir anlamda iyi olduğunu söyleyerek, "Çünkü, Düsseldorf Yüksek Eyalet Mahkemesi'nin bu kararı onaması ile şu anda Almanya'nın değişik kentlerinde süren onlarca davanın da önü açılmış oldu" dediler.

Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 28
Anmeldedatum : 21.05.11
Alter : 48
Ort : Almanya

Benutzerprofil anzeigen http://holdingzedeler.aktiv-forum.com

Nach oben Nach unten

Re: Silm Holding mağdurlarına iyi haber

Beitrag  chen giz am So Okt 19, 2014 11:13 pm

ben 09/2014 parami alabildim...

chen giz

Anzahl der Beiträge : 1
Anmeldedatum : 29.07.14

Benutzerprofil anzeigen

Nach oben Nach unten

Nach oben


 
Befugnisse in diesem Forum
Sie können in diesem Forum nicht antworten