Holdingzedeler Ayaga Kalkiyor Kombassan Yimpas Slim Jetpa Holding
Degerli site ziyaretcileri. Sitemizi ziyaret ettiginiz icin tesekkür ederiz. Bu sitemizin hedefi Magdurlari bilgilendirmek ve tek güc haline getirmektir. Sitemizin hedefine ulasmasi icin sizlerin bu sitemizi herkese tanitmasindan gecer. Yardimlariniz görüslerinizi bekliyoruz. Saygilarimla Admin

40 milyar Euro kaptıran holdingzedeler paralarını alabilmek için organize oluyorlar

Nach unten

40 milyar Euro kaptıran holdingzedeler paralarını alabilmek için organize oluyorlar

Beitrag  Admin am So Mai 22, 2011 10:52 am

Avrupa’da yaşayan onbinlerce Türk, geçen yıllarda onlarca sözde holding tarafından dolandırıldı. Yüksek kar vaadiyle holdinglere bazı tahminlere göre 40 milyar Euro kaptıran holdingzedeler haklarını alabilmek ve sorumlularının cezalandırılmasını sağlayabilmek için organize oluyorlar. Bu amaçla kurulan Avrupa Türkleri Dayanışma Derneği’nin çatısı altında işbirliği de yapmayı planlayan vatandaşlarımız, genel bilgi sahibi olmak ve örgütlenmek üzere Almanya’nın Sindelfingen kentinde toplandılar.

Sindelfingen’de Şereflikoçhisar Alman-Türk Dostluk Derneği tarafından organize edilen bilgilendirme toplantısında bir araya gelen mağdurlar holdinglere yapılması vaad edilen bürokrasi işlerinin sonuçsuz kalmasından dolayı üzgün olduklarını söylediler.Toplantıya konuşmacı olarak katılan Avukat Ünal Taşhan, mecliste bekleyen yeni Türk Ticaret Yasası’nın yürürlüğe girmesi ile Türkiye’de davaların önünün açılacağını söyledi.

Avukat Ünal Taşhan kişisel bazda açılan davaların Türkiye’de bir sonuç getirmemesi sebebiyle toplu dava seçeneklerinin gündeme geldiğini belirtti. Buna göre mağdurların, grup halinde önce Türkiye’de ardından da yaşadıkları ülkelerde ve sonuçta Avrupa Mahkemelerinde hak mücadelesi vermesi gerekiyor.

Mağdurların en büyük umudu ise Avrupa kamuoyunun baskısı sonucu Türkiye’de hükümetin tavrını değiştirerek meselelerine sahip çıkması ve en azından sorumluların cezalandırmasına yeşil ışık yakması. Avukat Taşhan, hükümet sözcülerinin açıklamasına göre Yeni Türk Ticaret Yasası'nın bu yıl içinde yürürlüğe girmesinin beklendiğini belirterek “Bu yasanın biran önce yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Fakat bu yasa yürürlüğe girse bilse, Türkiye’de alacak davaları için zaman aşımı süresi 10 yıl. Eğer bu konuda da bir yasal düzenleme gelmezse, bir çok kişi zaman aşımından dolayı, haklı olmalarına rağmen haklarını kaybedecekler.” diye konuştu.

Admin
Admin

Anzahl der Beiträge : 28
Anmeldedatum : 21.05.11
Alter : 48
Ort : Almanya

Benutzerprofil anzeigen http://holdingzedeler.aktiv-forum.com

Nach oben Nach unten

Nach oben


 
Befugnisse in diesem Forum
Sie können in diesem Forum nicht antworten